झुम्का, नविन कुमार चौधरी,
विश्वभरी माहामारीको रुपमा फैलिएको कोभिड १९ कोरोना भाइरसबाट बच्न रामधुनी नगरपालिकाले सतर्कताका साथ विभिन्न गतिविधि तिब्र पारेको छ । चैत्र २५ गते सम्म बजार लकडाउनको घोषणालाई आत्मशात गर्दै नगरपालिकाले रामधुनीका बजार पसललाई समेत खोल्न दिएको छैन । सुरक्षित बस्न र बाहिर ननिस्कन आग्रहसाथ पटक पटक माइकिङ्ग गरिरहेको छ भने बजार क्षेत्रमा भिडभाड नहोस भन्नकालागि प्रहरी परिचालन गरिएको छ । परिचालित प्रहरीले भिडभाड गरेको पाइएमा त्यसलाई व्यवस्थित बनाइरहेको पाइएको छ ।
एकातिर लकडाउनले कोरोनालाई फैलिनबाट रोकिरहेको छ भने अर्कोतिर साता भरीको लकडाउनले गर्दा दैनिक उपभोग्य सामान लगाएत साग तरकारी आदि महङ्गीको अवस्था सृजना भइरहेको छ । सो कुरालाई मध्यनजर गर्दै नगरपालिकाले विपन्न परिवारहरुलाई भोकै बस्न नपरोस भन्नकालागि वडाको संयोजक्त्वमा डाटा संकलनगरी १० केजी देखी २० केजी सम्म चामल, दाल, खाने तेल र नुन वितरण गर्ने निर्णय गरेको छ । आ–आफ्ना वडाका वडाबासीहरुलाई डाटा संकलन गरी २ सदस्य परिवार भएकालाई १० केजी चामल,१ केजी दाल, १।१ पोका तेल र नुन, ४ जना सदस्य भएको परिवारमा १५ केजी चामल, २ किलो दाल, १।१ पोका नुुन र तेल र ४ भन्दा बढी सदस्य भएको परिवारलाई २० केजी चामल, ३ किलो दाल, १।१ पोका नुन र तेल वितरण गर्ने जनाएको छ ।
खाद्यान्न व्यवस्थापनको लागि वडाबाट पहल भइरहेको नगरपालिकाले जनाएको छ । नगरपालिकाको बुधबारको बैठकले खाद्यान्न व्यवस्थापनका लागि उद्योग वाणिज्य संघको सहकार्यमा चामल व्यवसायी तथा मिल व्यवसायीहरु सँग कुराकानी भइरहेको जनाएको छ । खाद्यान्न व्यवस्थापन भइसकेपछि वडाबाट घरघरमा वितरण कार्य शुरु गरिने जानकारी दिइएको छ ।

तपाईको प्रतिक्रिया

रामधुनी आईडलको यस शनिबार श्रावण ३१ गतेको फाइनल राउण्डमा कला चाम्लिङ् राई विजेता Download Listen
कार्यक्रम मेरो अभिव्यक्ति, प्रत्येक शनिबार दिउँसो २ बजेदेखी ३ बजे सम्म Download Listen
कार्यक्रम के म तिम्रो साथी बन्न सक्छु Download Listen
Ramdhuni Samachar of 3 pm Download Listen
“मेरो अभिव्यक्ति” एपिसोड-३ नबिन, खगेन्द्र सुब्बा जी को साथ Download Listen
“मेरो अभिव्यक्ति” एपिसोड-२ नबिन, बिष्णु चौधरी जी को साथ Download Listen
“मेरो अभिव्यक्ति” एपिसोड-१ हेमन्त/नबिन दिनेश जी को साथ Download Listen
All-station-ID-radio-amdhuni-91.9-mhz-final-by-aashif-tharu.mp3 Download Listen
sabda sangeet final by aashif tharu falgun 15 Download Listen