सुनिल चौधरी

झुम्का,बैशाख ३१ । युवाहरुमा शिप बिकासगरी आत्मनिर्भर बनाउन झुम्कामा सरोकारवालाहरु बिच शिप तालिम छनौट सम्बन्धि छलफल भएको छ । बिपन्न परिवारका युुवा सदस्यहरुलाई वल्र्डभिजनको सहयोग र युथक्रिएशन सुनसरीको सहजिकरणमा दिदै आएकको स्वरोजगार तालिमको समिक्षा तथा सञ्चालन गरिरने आगामी योजनाका बारेमा पहिचान गरी छनौट गरिएको हो ।

युवाहरुमा लागु पदार्थ दुब्र्यशनिबाट टाढा राख्न युथ क्रिएशनको आगामि योजना अनुसार तालिम सञ्चालनकालागी प्लम्बिङ्ग,एसि फ्रिज मेकानिक,ब्युटिपार्लर,सिलाई कटाई,बुटिक,ग्रील तथा आल्मुनियम फेब्रिकेशन,कमप्युटर मर्मत,मोबबाईल मर्मत,होटेल असिस्टेन्ट तालिम उपयुक्त रहने सहभागीहरुले सुझाव दिएका हुन् ।


युुवा रोजाईका शिप बिकास तालिम दिदा प्रभावकारी बनाउन सहभागीहरुले नियमित अनुगमन हुन पर्नेमा जोड दिए । युथक्रिएशनले पहिले सञ्चालन गरेका तालिम युवाहरु ब्यवसायिक रुप दिन नसकेको गुनासो आएको थियो । युवाहरु तालिम लिएर प्रमाणपत्र घरमा झुण्ड्याउने कार्य मात्र गरेकोले अबका दिनमा प्रभावकारी बनाउन स्थानिय तहसंग समन्बयगरी अगाडी बढ्नु पर्ने सुझावहरु दिएका थिए ।


पकली,मधैली,चाँदवेला,मधेशा,रामधुुनी,एकम्बामा स्काई क्लव गठन गरेका ३६ वटा मध्ये ३० वटा स्काईक्लवहरुमा युवाहरुलाई सो सिप सिकाईने परियोजना संयोजक भवेन्द्र बिश्वकर्माले बताए । युथ क्रिएशनका अध्यक्ष अम्बरबहादुर राईको सभापतित्वमा छलफल भएको थियो । छलफलमा जिल्ला समन्बय समितिकी उपाध्यक्ष कृष्ण कुमारी बि.क.,नगरप्रमुख जयप्रकास चौधरी,उपप्रमुख सबिना चौधरी,जिल्ला युवा समिति अध्यक्ष हर्कजंग एभेन्ग,गाढि १ नं. वडाअध्यक्ष संकरप्रसाद चौधरी,रामधुनी २ नम्बर वडा अध्यक्ष रामनारायण चौधरी,वल्र्डभिजनका कार्यक्रम बिशेषज्ञ बिनय चौहान लगायत स्काई क्लवकका लिडरहरुकको सहभागीता रहेको थियो ।

तपाईको प्रतिक्रिया

All-station-ID-radio-amdhuni-91.9-mhz-final-by-aashif-tharu.mp3 Download Listen
sabda sangeet final by aashif tharu falgun 15 Download Listen
sabda sangeet falgun 8 final Download Listen
sabsa sangeet 2075 baishak 12 Download Listen
कार्यक्रम शब्द संगित चैत्र २८ Live Download Listen
Ramdhuni IDOL bhadra ra Ashoj ko Final ashoj 28 Download Listen
Ramdhuni Idol Magh 26 final round Download Listen
prem ke sanesh new episod Download Listen
रामधुनी बहसमा फिल्मकर्मीहरु संगको कुराकानी Download Listen