सुनिल चौधरी
बैशाख १ । नव बर्ष २०७६ सुरुवात संगै रेडियो रामधुनी ७ औँ बर्षमा प्रवेस गरेको छ । २०७० साल आजकै दिन बैशाख १ गतेबाट आफनो परिक्षण प्रसारण सुरु गरेको थियो । भादगाउँ सिनुवारी गाबिसबाटै स्थापना भई स्वस्थ्य,शिक्षा,कृषि,संस्कृति लगायत स्थानियता बिकासमा सामाचार रचनात्मक भुमिका निर्वाह गर्दै आफनो ६ औँ बर्ष पुरा गरेको हो ।
रेडियो रामधुनीले आफनो परिक्षण प्रसारण सुरु गर्दै समाज समृद्धको अभियानकालागी प्रत्येक दिन १७ घण्टा सुचनामुलक जनचेतनाका कार्यक्रमहरु प्रसारण गर्दै आएको छ । बिहान ५ बजेबाट राति १० बजे सम्म आम स्रोतामा सेवा दिई रहेका छन् । रेडियो रामधुनी वेवसाईटबाट बिदेशमा www.radioramdhuni.com  सुन्न सकिने क्षमता समेत बिस्तारगरी सेवा दिई रहेका छन् । २०७० सालमा स्थापना भई सबैको साथ सहयोगले हाल सम्म निरन्तररुपमा प्रसारण गर्दै आईरहेको छ । हाम्रो पात्रो वेबसाईट मार्फत पनि सहजरुपमा अनलाईन सुन्न सकिने भएको छ ।
प्रसारण बिस्तार संगै स्थानिय सामाचार प्रभावकारीकालागी रेडियो रामधुनीले थप समय निर्धारण गरेको छ । यस भन्दा पहिले बिहान ७ः०० बजे,मध्यान्ह १२ः०० बजे र साँझ ७ः०० बजे स्थानिय सामाचार प्रसारण गर्दै आएकोमा समय थपगर्दै बिहान १०ः०० बजे,दिउसो ३ः०० प्रसारणमा ल्याएको हो ।
समृद्ध समाजकालागी समावेसि आवाज मार्फत स्थापनाकाल देखिनै स्थानिय,राष्ट्रिय खवर र बिबिसि नेपालि सेवा सामाचार प्रवाह गर्दै आएको छ । कार्यक्रमहरु समावेसि रुपमा प्रसारण गर्दै स्थानिय बिकासमा टेवा पुर्याउदै भाषिक प्रवद्र्धनको समेत महत्वपुर्ण भुमिका खेल्दै आएको छ । शिक्षा,स्वस्थ्य,कृषिको सवालमा बहस चलाउदै सामाचार मार्फत बुलन्द गर्दै अगाडी बढिरहदा स्रोताहरु बृद्धि भईरहेको छ । 

नेपाल बन्द र लोडसेडिङ्गको मार खेप्दै पनि स्रोतामाझ निरन्तर रुपमा प्रसारण गरिरहे । त्यतिखेर आर्थिक रुपमा ठुलो भार परेपनि कर्मचारीहरुको सहयोगले प्रसारण सम्भव भएको हो । त्यसैगरी २०७२ साल बैशाख १२ गते बिहान ११ः५६ मा गएको ७.८ रिकटर स्केलको शक्तिसालि भुकम्पमा पनि निरन्तर सुचना तथा खवरदारीे गरिरह्यो । रेडियोको कर्मचारीहरुले निडर भएर सुचनाहरु प्रवाह गरे । भासि गाबिसनै हुदा २०७० सालमा आफनो प्रसारणमा ल्याएर बिकास र समृद्धिको सुचना प्रवाह गर्दै रामधुनी नगरपालिका स्थापना सम्म आफनो भुमिका निर्वागर्दै आएको छ भने अगामी दिनमा पनि गरिहने छ ।
नव बर्ष आगमनका साथै आफनो छैठो बार्षिकोत्सवको अवसरमा शिरुवा पर्व,जुरशितलको रेडियो रामधुनी परिवारले सम्पुर्ण स्रोता,बिज्ञापनदाता,शुभचिन्तक,शेयर सदस्य,पत्रकार,कर्मचारी, समाजसेवी राजनितिज्ञ तथा देशबिदेशमा रहनुहुने सम्पुर्ण नेपाली जनमा शुस्वस्थ्य,दिर्घायु एवं उत्तोरोतर प्रगतीको कामना गरेको छ ।

 

तपाईको प्रतिक्रिया

All-station-ID-radio-amdhuni-91.9-mhz-final-by-aashif-tharu.mp3 Download Listen
sabda sangeet final by aashif tharu falgun 15 Download Listen
sabda sangeet falgun 8 final Download Listen
sabsa sangeet 2075 baishak 12 Download Listen
कार्यक्रम शब्द संगित चैत्र २८ Live Download Listen
Ramdhuni IDOL bhadra ra Ashoj ko Final ashoj 28 Download Listen
Ramdhuni Idol Magh 26 final round Download Listen
prem ke sanesh new episod Download Listen
रामधुनी बहसमा फिल्मकर्मीहरु संगको कुराकानी Download Listen