सुनिल चौधरी
ग्रामथान,चैत्र २ । होलीको अवसरमा थारु सिनेकर्मिहरुको सहभागीतामा मोरंग ग्रामथान ५ तेत्रीयामा भब्य कार्यक्रम हुने भएको छ । यसपालिको होलिमा थारु संस्कार अनुसार होलि खेल्दै सिनेकर्मिहरुको प्रस्तुति राख्ने आयोजकले जनाएको छ । 
मोरंगको तेत्रीया स्थित श्री देवी माबिको प्राङ्गनमा फाल्गुन ६ गते होलि सांस्कृतिक कार्यक्रम २०७५ मानाउने तयारी भईरहेको सिनेकर्मि हुदुवा खवासले बताए । शुभकामना आदानप्रदान तथा थारु सँस्कृतिकको जर्गेना गर्ने उधेश्यका साथ होलि साँस्कृतिक कार्यक्रम गर्न लागेको खवासले जानकारी दिएका छन् ।
साँस्कृतिक कार्यक्रममा थारु संस्कृति झाँकी प्रस्तुती,फटफट बिहान क्लव धोयिबारेको बेजोड नृत्य प्रस्तुति,थारु सिनेमाका नायक नायिकाहरुको बेजोड नृत्य प्रस्तुति थारु सिनेमाका गायक गायिकाहरुको गायन प्रस्तुती र एफ एस डान्स सेन्टर ईटहरीको बेजोड नृत्य प्रस्तुती रहने थारुके अवाज संस्थाका संयोजक प्रिति चन्द माझिले बताए । कार्यक्रम थारुके अवाज,थारु सिनेकर्मि र बिवेक शिल थारु युवा समुहको संयुक्त आयोजनामा हुने जानकारी दिएको छ । कार्यक्रम बिहान ११ बजे देखि सुरुहुने जनाएकोे छ ।
होलीको अघिल्लो साँझ ’होलिका दहन’ गरेर यस चाडको सुरुवात गरिन्छ । हिरण्यकश्यपुकी बहिनी होलिकाले बिष्णुका भक्त हिरण्यकश्यपुका छोरा (प्रह्लाद)लाई मार्न अग्नि नजिक जादा होलिका आँफै जलेर नष्ट भएको कारण असत्य माथि सत्यको जित भएको दिनको रुपमा यो पर्व मनाइन्छ । नेपालमा पहाडी क्षेत्रमा फागुपुर्णिमाको दिन होली मनाइन्छ भने त्यसको भोलीपल्ट मात्र तराइमा होली मनाइन्छ । यस बर्ष फाल्गुन ६ गते पहाडमा परेको छ भने ७ गते तराईमा मनाउने तयारीमा रहेको छ ।

तपाईको प्रतिक्रिया

All-station-ID-radio-amdhuni-91.9-mhz-final-by-aashif-tharu.mp3 Download Listen
sabda sangeet final by aashif tharu falgun 15 Download Listen
sabda sangeet falgun 8 final Download Listen
sabsa sangeet 2075 baishak 12 Download Listen
कार्यक्रम शब्द संगित चैत्र २८ Live Download Listen
Ramdhuni IDOL bhadra ra Ashoj ko Final ashoj 28 Download Listen
Ramdhuni Idol Magh 26 final round Download Listen
prem ke sanesh new episod Download Listen
रामधुनी बहसमा फिल्मकर्मीहरु संगको कुराकानी Download Listen