सुनिल चौधरी
झुम्का,जेष्ठ १८ । नेपाल आदिवासी जनजाती महासंघ रामधुनी वडा नं. ३ सिंगीया कार्यसमितिले “आफु पनि बचौ, अरुलाई पनि बचाऔ” उधेश्यले कृषकलाई कम्पोष्ट मल उत्पादन तालिम सम्पन्न गरेको छ । वडा कार्यालयको सहयोगमा बिषादि रहित तरकारी उत्पादनगरी मानव स्वास्थ्य संरक्षणकोलागी दुई दिने कम्पोष्ट मल उत्पादन तालिम सुक्रवार सम्पन्न गरेको हो ।

बिहिवारबाट सुरु भएको सो तालिममा अर्गानिक तरकारी उत्पादनकालागी कम्पोष्ट झोल मल तयारी गर्ने बिधि तथा सुन्य प्रबिधिबाट आलु,लसुन,प्याज उत्पादन गर्ने तरीकाको बारेमा वडाका ७५ जना कृषकलाई तालिम दिएको छ । महासंघ वडा अध्यक्ष शुरेस चौधरीको सभापतित्वमा सो समापन कार्यक्रममा प्रमुख अतिथी नगर अध्यक्ष राजकुमार चौधरीले कृषकहरुलाई प्रमाणपत्र सहित तरकारी बिउ बितरण गरे । तालिम अवधिभर सत्यनारायण थारु र दिपकराज चौधरीले सहजीकरण गरेका थिए ।

त्यसैगरी महासंघ नगरको भवनकोलागी १० धुर जग्गादाता सिंगीयाका मंगली चौधरी सहित परिवारजन अशोक चौधरी,आशाबति चौधरी र शसि चौधरीलाई सम्मान गरेको छ । सो जग्गामा चाँडैनै महाँसंघ नगरको भवन निर्माण सुरु गर्ने नगर अध्यक्ष चौधरीले बताए । नगर महासंघको प्रस्ताव जनप्रतिनिधिहरुले बेवास्ता गरेकोले भवन निर्माणको थालनि गर्न नसकेको नगर अध्यक्षले गुनासो गरे । तालिमको समापन कार्यक्रम्मा महासंघ वडा कार्यसमितिका अध्यक्ष शुरेस चौधरी सहित पदाधिकारीहरुलाई नगर अध्यक्ष चौधरीले सफल कार्यकालकालागी अबिर टिका लगाउदै शुभकामना दिएका थिए ।

Image may contain: 2 people, people smiling, people sitting
Image may contain: 4 people, people standing and indoor
Image may contain: 9 people, including Mahesh Prasad Chaudhary, people standing, wedding and indoor

तपाईको प्रतिक्रिया

रामधुनी आईडलको यस शनिबार श्रावण ३१ गतेको फाइनल राउण्डमा कला चाम्लिङ् राई विजेता Download Listen
कार्यक्रम मेरो अभिव्यक्ति, प्रत्येक शनिबार दिउँसो २ बजेदेखी ३ बजे सम्म Download Listen
कार्यक्रम के म तिम्रो साथी बन्न सक्छु Download Listen
Ramdhuni Samachar of 3 pm Download Listen
“मेरो अभिव्यक्ति” एपिसोड-३ नबिन, खगेन्द्र सुब्बा जी को साथ Download Listen
“मेरो अभिव्यक्ति” एपिसोड-२ नबिन, बिष्णु चौधरी जी को साथ Download Listen
“मेरो अभिव्यक्ति” एपिसोड-१ हेमन्त/नबिन दिनेश जी को साथ Download Listen
All-station-ID-radio-amdhuni-91.9-mhz-final-by-aashif-tharu.mp3 Download Listen
sabda sangeet final by aashif tharu falgun 15 Download Listen