सुनिल चौधरी

झुम्का,फाल्गुन ११ । सामुदायीक बिध्यालयमा शैक्षिक स्तरोन्तीकालागी सुक्रवार ईटहरी १५ एकम्बा स्थित सम्भुनाथ माबिमा अन्तकृया भएको छ । वल्र्डभिजन र युथक्रिएशन सुनसरी द्धारा सञ्चालित युवा बिकास परियोजना अन्तर्गतका स्काई मोडलमा आधारीत गठन भएका सनराईज स्काई क्लवको आयोजनामा अभिभावक,बिध्यार्थि,सामाजिक अगुवा,शिक्षक र सरोकारवालाहरुको उपस्थितीमा शैक्षिक गुणस्तर सुधारकालागी अन्तकृया भएको हो ।

ईटहरी नगरपालिकाका शिक्षा शाखाका उप सचिव भुपेन्द्र कोईरालाको प्रमुख अतिथ्यता भएको सो अन्तकृयमा बिध्यालयमा शैक्षिक गुणस्तरकालागी सबै पक्षको समन्बय हुनु आवश्यक रहेको सहभागी अभिभावकहरुले बताएका छन् । अन्तकृयामा सहभागी अभिभावक जितेन्द्र चौधरीका अनुसार स्थानिय सरकारले बजेट निर्धारण गर्नु पर्ने बताएका छन् । बिध्यालय भवन मर्मत सम्भार शैक्षिक तथा खेलकुदका सामाग्री जस्ता अतिरिक्त कृयाकलाप कमहुने गरेका कारण पनि र यसकालागी छुट्टै सम्बन्धित शिक्षकको आवश्यता रहेकाले उचित बजेट छुटयाउनु पर्ने सामाजिक अगुवा कन्तलाल चौधरीले बताए । शिक्षा ऐन परिवर्तनगरी नयाँ सिराबाट जानुपर्ने समेत सहभागीहरुले बताएका छन् ।

बिध्यालय ब्यवस्थापन समितिको अध्यक्ष सुखिलाल चौधरीको सभापत्विमा भएको सो अन्तकृयामा प्रध्यानाध्यापक शिवनारायण चौधरीले अभिभावक,ब्यवस्थापन समिति शिक्षक,जनप्रतिनिधिको समन्बयको खाचो रहेको बताए । वडा सदस्य अशोक कुमार चौधरी लगायत स्थानिय समुदायहरुको पनि अन्तकृयामा सहभागी भएको कल्व लिडर रमिता चौधरीले बताईन् ।

त्यसैगरी युवाहरु लागुपदार्थ दुब्र्यसनिको लतमा फस्न नदिनकालागी बिहिवार ईटहरी १६ का क्रिएटिभ स्काईक्लवले समुदायका युवाहरुलाई केन्द्रितगरी अभिमुखिकरण गरेको एकम्बा र पकली हेर्ने स्काई कोच आरती चौधरीले जानकारी दिईन् । सम्भुनाथ माबिमै ६० जना युवाहरुलाई सहभागी गराई दिनेश श्रेष्ठले सहजीकरण गर्दै लागुपदार्थ दुब्र्यसनिको लतबाट बच्ने पुर्व सावधानिका उपायहरु बताएका थिए । युवाहरुलाई सामाजिक रुपमा ब्यवहारिक बनाउन सुरज थापा र रेनुका चौधरी क्लवको लिडरको रुपमा समन्ब्य भुमिका गरीरहेका छन् ।

तपाईको प्रतिक्रिया

रामधुनी आईडलको यस शनिबार श्रावण ३१ गतेको फाइनल राउण्डमा कला चाम्लिङ् राई विजेता Download Listen
कार्यक्रम मेरो अभिव्यक्ति, प्रत्येक शनिबार दिउँसो २ बजेदेखी ३ बजे सम्म Download Listen
कार्यक्रम के म तिम्रो साथी बन्न सक्छु Download Listen
Ramdhuni Samachar of 3 pm Download Listen
“मेरो अभिव्यक्ति” एपिसोड-३ नबिन, खगेन्द्र सुब्बा जी को साथ Download Listen
“मेरो अभिव्यक्ति” एपिसोड-२ नबिन, बिष्णु चौधरी जी को साथ Download Listen
“मेरो अभिव्यक्ति” एपिसोड-१ हेमन्त/नबिन दिनेश जी को साथ Download Listen
All-station-ID-radio-amdhuni-91.9-mhz-final-by-aashif-tharu.mp3 Download Listen
sabda sangeet final by aashif tharu falgun 15 Download Listen