सुनिल चौधरी
झुम्का,माघ ३ । थारु भाषा बिकासलागी झुम्काको माघी महोत्सवमा माघी बिषयक महत्वबारे बत्तृmत्वकला प्रतियोगीता सम्पन्न गरेको छ । थारु महिला उत्थान समाज रामधुनीले अयोजना गरेको तिला संक्राईत तथा माघी महोत्सव २०७४ को चौथोदिनको कार्यक्रममा भाषा संरक्षण र प्रवद्र्धन गर्दै बत्तृmत्वकला प्रतियोगीताको अयोजना गरेको हो ।
प्रतियोगीतामा सहभागी प्रतियोगी मध्ये झुम्का  का नमुना सामुदायीक ईन्ग्लिस बोर्डिङ्गका अभिषेक चौधरी प्रथम भएका छन् । प्रतियोगीतामा श्री सम्भुनाथ माध्यमिक बिध्यालयका सुसिल चौधरी दोस्रो,लर्डबुध ईन्टरनेशनल बोर्डिङ्गकी सेविका चौधरी तृतीय भएकी छन् भने कृतिका चौधरी र अंकिता चौधरी सात्वना भईन् । थारु भाषामा माघीको बिषय बस्तुमा रहेर बोलेका थिए । सहभागी प्रतीयोगीहरुलाई निर्णायकले सम्बोधन,प्रस्तुती,बिषयबस्तु र निशकर्ष सहित मुल्याङ्कगरीएको थियो । निर्णायकमा छबिलाल चौधरी,हर्षलाल चौधरी,कुलदिप चौधरी र रामकुमारी चौधरी रहनु भएको थियो । 

थारु भाषा,संस्कृति,भेषभुषा संरक्षणकालागी उत्थान समाजले बिभिन्न कार्यक्रम गर्दै आएको छ । पौष ३० गतेबाट उद्धघाटनगरी माघ ६ गते समापनहुने महोत्सवमा कार्यक्रम अवधिभर ज्ञानबद्र्धक,चेतनामुलक सम्बन्धि कार्यक्रम गर्ने तालिका अनुरुप सोमवार उदयपुर जितिया आईकन शो मार्फत पुर्वदेखि पश्चिमका थारु पहिरन प्रदर्शनगरीएका छन् । पश्चिमा मुलुकको प्रभावले नेपाली मौलिक भेषभुषामा प्रत्यक्ष प्रभावित भइरहेकाबेला माघी महोत्सवबाटै उत्थान समाजले आईकन फेशन शो अयोजना गरेको अध्यक्ष सिता चौधरीले जानकारी दिनु भयो ।

तपाईको प्रतिक्रिया

रामधुनी आईडलको यस शनिबार श्रावण ३१ गतेको फाइनल राउण्डमा कला चाम्लिङ् राई विजेता Download Listen
कार्यक्रम मेरो अभिव्यक्ति, प्रत्येक शनिबार दिउँसो २ बजेदेखी ३ बजे सम्म Download Listen
कार्यक्रम के म तिम्रो साथी बन्न सक्छु Download Listen
Ramdhuni Samachar of 3 pm Download Listen
“मेरो अभिव्यक्ति” एपिसोड-३ नबिन, खगेन्द्र सुब्बा जी को साथ Download Listen
“मेरो अभिव्यक्ति” एपिसोड-२ नबिन, बिष्णु चौधरी जी को साथ Download Listen
“मेरो अभिव्यक्ति” एपिसोड-१ हेमन्त/नबिन दिनेश जी को साथ Download Listen
All-station-ID-radio-amdhuni-91.9-mhz-final-by-aashif-tharu.mp3 Download Listen
sabda sangeet final by aashif tharu falgun 15 Download Listen