ब्लाष्टखबरबाट

धरानरबलात्कारको अभियोग पुष्टी गर्दै हरियाणा उच्च अदालतले गुरमित रामरहिम सिंहलाई १० वर्षको जेल सजाय सुनाएको छ ।

‘डेरा सच्चा सौदा’ का गुरु रामरहिममाथि सन् १९९९ मा आफ्नै दुई अनुयायी माथि बलात्कारको अभियोग लागेको थियो । तर, उक्त मुद्दा सन् २००२ मा मात्रै दर्ता भएको थियो । रामरहिमले ती अनुयायीहरुमाथि बारम्बार बलात्कार गरेको अभियोग लागेपछि उक्त घटनाको अनुसन्धान सिविआइले गरिरहेको थियो ।
५० वर्षीय गुरुको विश्वभर ६ मिलियन भन्दा बढी अनुयायी रहेको दाबी गरिन्छ । हरियाणास्थित पचकुल्ला कोर्टमा हाजिर गराउने समयमा उनका समर्थकहरुले गरेको दंगाफसादका कारण हालसम्म ३८ जनाको ज्यान गइसकेको भारतीय सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् । दंगाफसाद गर्ने दर्जनौं समर्थकहरुलाई पक्राउ गरेको छ । एकसय भन्दा बढी समर्थकहरु घाइते भएको जनाइएको छ ।
पञ्जावको चण्डिगढ र पचकुल्लाको कतिपय क्षेत्रमा हालसम्म पनि कफ्र्यु जारी राखेको छ । सोमबार उनलाई अदालत ल्याउने क्रममा कसैले दंगाफसाद गरेमा प्रहरीलाई गोली ठोक्नसमेत आदेश दिइएको थियो । राम रहिममा हजारौं समर्थकहरुले अहिले पनि उक्त घटना मान्न तयार रहेका छैनन् भने गुरु रामरहिमले पनि बलात्कारलाई सिधै नकार्दै आइरहेका छन् । १० वर्षे जेल सजाय पछि रामरहिमका वकिलले भारतीय उच्च अदालतमा पुनः रिट हाल्ने बताएका छन् ।

तपाईको प्रतिक्रिया

sabsa sangeet 2075 baishak 12 Download Listen
कार्यक्रम शब्द संगित चैत्र २८ Live Download Listen
Ramdhuni IDOL bhadra ra Ashoj ko Final ashoj 28 Download Listen
Ramdhuni Idol Magh 26 final round Download Listen
prem ke sanesh new episod Download Listen
रामधुनी बहसमा फिल्मकर्मीहरु संगको कुराकानी Download Listen
Radio Ramdhuni Station ID Download Listen