सुनिल चौधरी
पौष २७ झुम्का । रामधुनीभासी नगरपालीका अन्तर्गत स्थानिय बिपद जोखिम ब्यवस्थापनका उधेश्यले बुधवारबाट झुम्कामा दुई दिने तालिम सुरुभएको छ । नगरमा बिभिन्न कारणले आईपर्ने बिपद जोखिमहरुको न्युनिकरण र प्रभावितलाई राज्यबाट उपलब्ध गराउने राहत बितरण सम्बन्धि तालिम सुरुभएकोे हो ।
नगरपालीकाको सहकार्यमा वलर्डभिजनको सहयोगमा युथ क्रिएशन सुनसरीले भुकम्प,आगलागी,बाढी तथा दुर्घटनाबाट हुन सक्ने बिपद जोखिमले बालबालिका,बृदबृदा,महिला, आपाङ्गता भएकाहरु बढि प्रभावित हुने भएकाले उनीहरुलाई उद्धार र राहतमा प्राथमिक्तामा राख्नुपर्ने सम्बन्धि सरोकारवाहरुलाई तालिम दिईरहेको छ । नगरमा भईरहेको बिपद जोखिम ब्यवस्थापनमा अहिले सितलहरबाट बच्नकालागी नगरपालिकाबाट जनचेतना जगाउने,कम्बल बितरण लगायतकाबारेमा सामाजिक बिकास शाखा प्रमुख हर्षलाल चौधरीले बताए । तालिममा बिपद जोखिम ब्यवस्थापन नगर समितिका सदस्य,स्थानिय राजनीतिकदल, नगरपालीकाका कर्मचारीहरुगरी ३५ जना सहभागी रहेको छ भने अशोक वाग्लेले सहजिकरण गरी रहनु भएको छ । तालिम झुम्का रेडक्रसको भवनमा भईरहेको छ ।

तपाईको प्रतिक्रिया

रामधुनी आईडलको यस शनिबार श्रावण ३१ गतेको फाइनल राउण्डमा कला चाम्लिङ् राई विजेता Download Listen
कार्यक्रम मेरो अभिव्यक्ति, प्रत्येक शनिबार दिउँसो २ बजेदेखी ३ बजे सम्म Download Listen
कार्यक्रम के म तिम्रो साथी बन्न सक्छु Download Listen
Ramdhuni Samachar of 3 pm Download Listen
“मेरो अभिव्यक्ति” एपिसोड-३ नबिन, खगेन्द्र सुब्बा जी को साथ Download Listen
“मेरो अभिव्यक्ति” एपिसोड-२ नबिन, बिष्णु चौधरी जी को साथ Download Listen
“मेरो अभिव्यक्ति” एपिसोड-१ हेमन्त/नबिन दिनेश जी को साथ Download Listen
All-station-ID-radio-amdhuni-91.9-mhz-final-by-aashif-tharu.mp3 Download Listen
sabda sangeet final by aashif tharu falgun 15 Download Listen